?איך נראית דוגמא לכתב כמויות ? איך נראה כתב כמויות מפורט

איך נראית דוגמא לכתב כמויות ? איך נראה כתב כמויות מפורט?


כתב כמויות הינו המרכיב החשוב ביותר בבניה או בשיפוץ בית , המטרה היא להסביר לבעלי המקצוע שיכנסו לבית מה בדיוק צריך לעשות , כמה מטרים הורסים , כמה מטרים בונים , כמה מטרים מרצפים, מהם מרכיבי האינסטלציה בפרויקט (כמה ברזים, כמה אסלות, כמה ראשי טוש, כמה שוחות (בריכות ביוב במקרה ומדובר בבית בבניה) , כמה אינטרפוצים, חיבור מים לדוד שמש, חיבור מים לתמי 4 או הכנה למדיח כלים , ברזי גינה, איזו סוג צנרת , האם קיימת מרכייזת חלוקה ועוד...


אלו רק חלק מהדוגמאות שניתן להסביר בנושא האינסטלציה , בדיוק כמו בנושא האינסטלציה יש את כל הסעיפים בפרויקט הכל מהריסה, בניה, חשמל, אינסטצליה, איטום, גגות, ריצו, חיפוי, צבע, שפכטל , יציקות , בניה , אלומיניום, דלתות ועוד... וכמובן הסבר מפורט על כך נושא.


המטרה של כתב הכמויות הינו לקבל הצעות מחיר אחידות , מה שיעזור לכם הבונים והמשפצים להתקמד בהצעה עצמה ובמשא ומתן במקום להתעסק במקומות שאינכם מבינים בהם.


בעצם תפקידו של האדריכל/ כמאי או מעצב/ת פנים הוא לתפור את הכפתורים בשמלה שתיכננה/ עיצבה ובכך להגדיר גם לכם וגם לבעלי המקצוע את כוונת המשורר בכתב הכומיות.


ללא כתב כמויות מפורט , הסיכוי להסתבך בפרויקט בניה/ שיפוץ הוא גדול הרבה יותר, מכיוון שכל בעל מקצוע יתן לכם הצעת מחיר שונה והסיכוי להשוואתה עם הצעה אחרת הינו מקרי לחלוטין.


מטרה נוספת שיש לכתב הכמויות הינו לנסות ולמצוא את כל התוספות שבעל המקצוע יכול למצוא ובכך להקפיץ את הצעת המחיר ואם זה לא היה כתוב בכתב הכמויות הרי זה פתח לצרות צרורות.


מומלץ לוודא שאכן בדקתם יחד עם האדריכל/ מעצב/ת את כתב הכמויות ושאתם יודעים בדיוק כמה נקודות חשמל יש לכם בבית, כמה נקודות אינסטלציה, מיקומים וגבהים לא פחות טוב מהבעל המקצוע.


הסתבכתם עם כתב הכמויות שלכם והוא איננו מלא? תנו לנו לעזור !

השאירו פרטים בכרטיסיית צור קשר ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם!

כמו כן ניתן להכנס לקבוצת הווטסאפ שלנו ולהתעדכן בכל המוצרים הכי חמים לענף הבניה!

בתקציבי בניה, בעודפים בישראל , בכתבי כמויות וברכישות און ליין מכל העולם


בהצלחה!

113 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com