?מה ההבדל בין אדריכלות הום סטיילינג ועיצוב פנים

Updated: Oct 9, 2019

מה ההבדל בין אדריכלות הום סטיילינג ועיצוב פנים?ראשית יש לעשות סדר בדברים שבין אדריכל למעצב, אדריכל מורשה לתכנן בניינים רבי קומות בעוד שהנדסאי אדריכלות מורשה לתכנן בתים עד לגובה של 12 מ"ר (כ3 קומות). תפקידם הוא להגיש את התוכניות למועצה העירונית על מנת לקבל אישורי בניה (גרמושקה).


מעצב פנים ומעצב הום סטיילינג אינם מורשים לתכנן בתים בכלל (לחתום על תוכניות).

בפנים הבית מורשה גם המעצב (כמו האדריכל) לבצע תוכניות הריסה , תוכניות בניה, תוכניות חשמל, תוכניות אינסטלציה, תוכניות גבס, תוכניות מיזוג אוויר, תוכנית פריסות קרמיקה וכלים סניטרים ותוכניות העמדת ריהוט.


מעצב בשיטת הום סטיילינג לא מוציא תוכניות עבודה אלו.


לפני ביצוע העבודה ימדדו האדריכל והמעצב את הדירה ויוציאו תוכניות אדריכליות (לרוב באוטוקד), כשהשלב הראשון למעצב /אדריכל בתוך הבית יהיה תכנון על גבי התוכנית היכן יוצבו המטבח, החדרים וחדרי הרחצה, שלב זה נקרא השלב התכנוני – השרטוטי.


משהסתיים השלב התכנוני נעבור לשלב העיצובי שבו יוחלט יחד עם בעלי הדירה איך יראה פנים הבית (תוכנית על פי מידות ) והתאמתם לחלל.


אדריכלות ועיצוב פנים נוגעים בכל רבדי הבית ויורדים לפרטים הקטנים ביותר כמו תכנון מטבח, תכנון חדרי ילדים, תיכנון מיזוג אוויר, תכנון איך בדיוק יראה הגבס ועוד...

מעצב בשיטת הום סטיילינג מן הסתם יצטרך להתחשב במידות אבל לא יוציא תוכניות מפורטות של הדירה.

מעצב בשיטת הום סטיילינג יגע בגמרים כמו צבע לדירה, וילונות , אקססוריז (אביזרים משלימים לעיצוב) , לעיתים יגע גם בריצוף החלפת חלונות ודלתות , אך עיקר עיסוקו יהיה בנגיעות קוסמטיות בלבד ופחות בריצוף החלפת חלונות ,דלתות ,צנרות ותכנון הדירה.


אין ספק כי בענף הבניה מעצב וסטייליסט צריכים שיתוף פעולה עם אדריכל ולהיפך, (ישנם אדריכלים שלא מתעסקים עיצוב פנים או הום סטיילינג ) כך ששיתוף הפעולה ביניהם בדר"כ פורה ומוצלח.

.

מאמר מאת: קרן אור –המרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים
2 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com