טיפים לקניית דירה מקבלן

Updated: Oct 9, 2019

קניית דירה היא ללא ספק אחת המטרות הגדולות שיש לכל אחד מאיתנו להשיג בחיים והאמת היא שכולנו רוצים לדעת קצת יותר בנושא על מנת שנוכל לומר שעשינו עסקה טובה.

לדעת קצת יותר במקרה זה, תחסוך לא מעט כסף ובעיקר הרבה מאוד כאבי ראש מיותרים.

אז...אחרי שבדקנו הכל על הקבלן, וקיבלנו המלצות, חוות דעת, ובעיקר ערבויות לכסף שאנחנו משלמים, ואחרי שלקחנו עו"ד טוב שיבדוק את החוזה מול הקבלן, נותר לנו לדעת לפני חתימת החוזה , מה נותן הקבלן..או ליתר דיוק מה הוא לא נותן...דהיינו מה יעלה לנו תוספת כסף?

חשוב לציין כי יש חברות בניה מצוינות! שנותנות סטנדרט קבלני רחב, כיוון שחשוב לקבלן שהלקוח שלו יצא מרוצה, וזוהי נקודת פתיחה מצוינת שאתה כלקוח צריך לדעת, ויש קבלנים שמשקיעים בפרויקט הבניה שלהם הון עתק על מנת לתת ללקוח שלהם את הטוב ביותר כמו סטדנרט הכולל מזגנים, חימום תת רצפתי, מערכת שאיבה מרכזית ועוד..

המטרה שלנו כלקוח היא פשוט לדעת הכל, ובדיוק כפי שאנחנו בודקים את החוזה, לבדוק מה נותן הקבלן כסטנדרט ומה יעלה לנו תוספות מעבר לסטדנדרט שזה לא פחות חשוב.

אם נשתדל לדעת יותר לפני חתימת החוזה, הכוח יישאר בידינו ונוכל להתמקח על המחירים, וזאת נקודה מאוד חשובה, לדוגמא : נניח וידעת שהקבלן לוקח על כל נקודת חשמל תוספת של 350 ₪ בעוד כשבדקת בשטח גילית שהעלויות יכולות להיות נמוכות יותר...תוכל להתמקח בשלב זה עם הקבלן שלרוב יתרצה כיוון שמטרתו היא למכור לך את הדירה, בעוד שאם היית חותם על חוזה מול הקבלן ואז מנסה להתמקח...

אז.. מה חשוב שנדע לפני שחותמים על החוזה? התשובה היא מאוד ברורה וחד משמעית הכל! כמה נשלם על כל תוספת: שקעים, חשמל, ניקוז, מזגנים, הכנות צנרת למיזוג אויר ,הגדלת לוח חשמל, הזזת קירות או נקודות אינסטלציה, דהיינו מה נותן הקבלן, מול מה שאני אמור להוסיף כלקוח מצד אחד, ועלות שינויים ושדרוגים מצד שני.

מה שעוד חשוב לדעת הוא בכמה כסף מזכה אותנו הקבלן עבור מוצרים שאיננו רוצים לקנות דרך הספק, נניח וקיבלנו מטבח מתוצרת חברה מסוימת ואין בכוונתנו לקנות את המטבח לדירה החדשה שלנו שם, אלא אנחנו כדיירים מעוניינים לרכוש מטבח מנגר, חשוב במקרה זה לדעת בכמה כסף מזכה אותנו הקבלן עבוד מטבח סטנדרט?

המטרה היא לדעת בדיוק בכמה כסף מזכה אותנו הקבלן עבור כל דבר שנמצא בסטנדרט: דלתות ,מטבח, ריצוף , כלים סניטרים, ברזים, מזגנים במידה ויש ועוד...

יתרה מזאת, כלקוח חשוב גם לדעת מהו הסטנדרט הקבלני שנותן הקבלן כגון: איזה סוגי ריצוף, איזו אמבטיה, סוגי כלים סניטרים, סוגי ברזים, סוגי דלתות ומטבח על מנת לדעת להכין לעצמנו תקציב עבור שדרוגים במידה והמטבח לא מצא חן בעינינו כסטנדרט, או במידה והריצוף לא מתאים לטעמינו.

כשהבנו הכל, או כמעט הכל רצוי להכין תקציב עבור תוספות ולדעת שאנחנו עומדים בתקציב, זה החלק החשוב ביותר.

במידה ולא נעמוד בתקציב מומלץ לדעת מה מחייב שינוי כגון אמבטיית פח ושדרוגה לאמבטיה אקרילית מצד אחד לעומת דברים שאני כדייר יכול לעשותם גם לאחר קבלת טופס 4 במקרה ונותרתי ללא תקציב כגון עבודות גבס, התקנות מזגנים, ועוד..

אין ספק שידע הוא כוח , שיכול להועיל לנו לחשב את צעדינו לפני הצעד הכל כך גדול הזה של קניית דירה ואם נשכיל לעשות זאת נכון נחסוך לא מעט כסף ובעיקר כאבי ראש .

רוצה לדעת עוד כיצד חוסכים בעלויות בניה /שיפוצים דווקא בשלב זה? השאר פרטים בכרטיסיית צור קשר במרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים www.bonim4us.co.il ואחד מנציגנו ישמח לעמוד לרשותך


2 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com