!איך בונים בית ? כך נבנה בתבונה!

Updated: Oct 9, 2019

איך בונים בית? כך נבנה בתבונה!


בניה נכונה = שווה ערך לבניה במינימום תקלות ובמינימום חריגה המתקציב.

על מנת להתחיל לבנות נכון נצטרך לחזור אחורה לשלב התכנון, שלב קריטי בהצלחה/כשלון של כל פרויקט בניה.


בניה מצריכה הכנת תקציב בניה מסודר, ובדיקה מעמיקה, כמה כסף יש לנו - כמה לוקחים הלוואה? איך לא חורגים מהתקציב?


בניה מוצלחת משמעותה : לעבור את כל התהליך בשלום מבלי להישאר תקועים ללא תקציב ושלד לא גמור.על כן הבינו את חשיבות הכנת התקציב, הצמידו אותו ללוח זמנים מסודר במידה ואתם לא רוצים לשלם גם משכנתא וגם שכירות במקביל.


בניה מצריכה מכם לדעת קצת יותר על תהליך הבניה, מה אני הולך לעבור? מהם השלבים בבניה? ככל שתדעו יותר כך תמזערו טעויות בהמשך הדרך.


לא יודעים מאיפה להתחיל - לאינטרנט פתרונות יצירתיים מייעוץ לחיסכון בבניה חינם ועד ליווי פרויקטים.

בניה מתחילה מתכנון אדריכלי נכון, התייעצות שניה של אדריכל יכולה להאיר את עינכם בנושא תקלות שיכולות לצוץ בהמשך כגון: תכנון בית ולא תכנון מבצר משוריין,שיעלה הון!


השתדלו ללכת על פתחים סטנדרטים ולא ענקיים מדיי על מנת שלא לחרוג מן התקציב, שימוש באור יום טבעי כאלמנט שיחסוך לכם בתאורה ועוד...


משנגמר תהליך התכנון עברו לקבל הצעות מחיר,בניה, לכו לראות בתים בבניה, לכו לראות הרחבה שהחלה בדיוק במקום בו תבנו את בתיכם, בקרו את השכנים החדשים וראו עבודות בשטח.


בבניה אף פעם לא מסתמכת רק על המלצה! לכו לראות במו עינכם! וקבלו המצלות מן השטח במידה ויהיו כאלו, ראו את בעל המקצוע עובד!!!


רגע לפני התחלת בניה שבו על כל בעלי המקצוע והתחילו לבנות "על הנייר" על מנת לדעת שאתם מבינים מה הולך להיות.


ראו איזה תוספות חסרות, שקעים, נקודות חשמל, מים, ניקוז, מיזוג אוויר, נקודות שואב מרכזי, נקודות לחימום תת רצפתי , הורדה של קיר, הוספת אמבטיה למזגנים,ועוד... ותבינו על כמה דברים לא חשבתם בכלל ,כל עוד זה על הנייר הכל בסדר! ברגע שיש תוספות בשטח הם יעלו הון וחבל , יכולתם לחסוך את זה ...

את התוספות הנחוצות הוסיפו לתקציב שהכנתם מבעוד מועד וכעת תקנו את התקציב וודאו שאין חריגה רגע לפני שהתחלתם לבנות ורק אז תדעו שאתם בדרך לבניה נכונה.


עשו לעצמיכם טובה , אל תתפסו לא מוכנים לבניה! תכננו כל שלב מראש: האניסטלטור עובד, וודאו שהחשמלאי במקום, שאיש מיזוג האוויר במקום עיבדו במקביל!!!


הבניה תצריך אתכם לבדוק את התקציב מיד לאחר כל שלב על מנת לוודא שלא חרגתם ממנו.


בניה משמעותה "לשמור את הכוח בידיכם": לעולם את תתנו את כל הכסף מראש!!!!!!! עבדו לפי שלבים, שלב א' בבניה ותשלום, שלב ב' בבניה ותשלום נוסף וכן הלאה!


הקטינו את הסיכוי לסיכון כשמדובר בכספכם, פשוט עבדו נכון, ולא משנה כמה הקבלן נחמד או לא.

ברגע שתעבדו נכון תמזערו טעויות , ותהיו בטוחים שהבניה מתנהלת בקצב נכון.


שאלו כמה שיותר שאלות, השתתפו בפורומים, וודאו שאתם מבינים הכל לפני הביצוע, הכינו תיק בניה מסודר עם הצעות מחיר, חפשו ייבואנים, מבצעים ,עודפי קרמיקה סוג א'.ועוד...

בהצלחה!


2 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com