? מהי מחלקת שינויי דירים ואיך מתמודדים איתה

Updated: Oct 9, 2019

מהי מחלקת שינויי דיירים ואיך מתמודדים איתה?


מחלקת שינויי דיירים הוקמה ע"י הקבלן המבצע במטרה לענות על כל הצרכים של כל משפחה שמבקשת לבצע שינויים בדירה אותה קנתה בפרויקט.

המחלקה הינה מחלקה אחת אך מחולקת לשני חלקים: לשנויים אותם מבצעים הדיירים כגון: תוספות נקודות חשמל, מים, הזזת מיקומי נקודות מים ועוד.. ולשדרוגים אותם מבצעים הדיירים כגון: שדרוג ריצוף, ברזים, כיורים, מטבח,דלתות, פרקטים ועוד...

לפני כל שינוי מומלץ לדעת בוודאות מה נותן הקבלן כסטנדרט קבלני בפרויקט ומהם התוספות וכמובן כמה הן עולות.

לאחר שהכנו רשימה של המוצרים שנותן הקבלן כסטנדרט קבלן כגון כמה נקודות חשמל, כמה נקודות ניקוד, נקודות מים, כמה שקעי חשמל, כמה נקודות מאור, והכנות צנרת למיזוג אוויר יש בסטנדרט מומלץ לחשב כמה יעלו התוספות עבור השינויים שלנו כדיירים עבור תוספות שקעים , מפסקים וניקוזים, הכנות נוספות עבור מזגנים שלא בסטנדרט ואו כל שינוי שנרצה להוסיף.

מעבר לשינויים אלו יש להכין תקציב עבור תוספות שהקבלן לא נותן, כמו מזגנים, מקלחונים, ארונות אמבטיה וכדומה, תאורה, גבס, וריהוט שנצטרך להוסיף בבית .

על מנת לעמוד בתקציב שהעמדתם לרשותכם מומלץ להכין רשימה של המוצרים שמחייבים שינוי ע"י הקבלן ועלותם, מול העלות שתצטרכו להשקיע לאחר טופס 4 ורק אז לקבל החלטות.

חשוב לדעת שבפרויקט ישנם דברים שמחייבים שינוי כגון אמבטיה אקרילית במקום אמבטיית פח, וכי בפרויקט קיימים גם שדרוגים שתאלצו לבצע במידה והסטנדרט הקבלני לא מתאים לטעמכם, כגון ריצוף.

דוגמא נוספת לשדרוג שצריך לקחת בחשבון הוא שינוי מטבח סטנדרט היות ובמידה ותרצו לשנות מיקומי דלתות ומגירות המטבח לא יחשב כסטנדרט ולכן תצטרכו לשדרג אותו למטבח חדש.

ישנם שינויים שצריך לקחת בחשבון פני יציקת תקרה ולאחריה, וככל שהשינוי יבוצע לפני יציקות הוא יעלה פחות ובצדק! שינוי אחרי יציקת תקרה מצריך עבודה גדולה יותר עבור הקבלן בעיקר על חציבות וסגירת קירות, מה שיכול להימנע ע"י חשיבה מוקדמת.

שינויים במערכת החשמל בדירה יהיו בהתאם למערכות החשמל המותקנות בבניין ובייעוץ יועץ חשמל מומחה בתחום מטעם הקבלן במקום.

רוצה לדעת עוד על חיסכון בבניה ושיפוצים גם בתחום זה, השאר פרטים בכרטיסית צור קשר ואחד מנציגנו ישמח לעמוד לרשותך

מאמר מאת: קרן אור - מעצבת פנים ומפקחת בניה מוסמכת המרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים www.bonim4us.co.il


5 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com