עודפי קרמיקה מה זה והאם זה באמת כדאי?

Updated: Oct 9, 2019


כשמדובר בעודפי קרמיקה הדעות מתחלקות לרוב לשניים, לאלו שבעד עודפי קרמיקה ולאלו שנגד. רגע לפני קבלת החלטות רצוי להבין קצת יותר במה מדובר.


עודפי קרמיקה מצויים לרוב אצל היבואנים הראשיים ואולמות התצוגה הגדולים המספקים קרמיקה וכלים סניטרים גם לאולמות תצוגה אחרים.


קרמיקה על כל סוגיה (כולל פורצלן) מגיע לפי סדרות שנבחרו ע"י היבואנים ובה נבחרו הדגמים, הגודל, הטקסטורה,הצבע, הסוג ,ארץ הייבוא ומספר המטרים שמביאים לארץ.


עודפי קרמיקה הם בעצם תוצאה סופית של סוף סידרה , לרוב כשמדובר במבצע עודפים נאספות כל הסדרות שעומדות להסתיים רגע לפני מכירת הסדרת החדשה.


רצוי לציין שהיבואנים הראשיים,ואלומות התצוגה הגדולים לקרמיקה וכלים סניטרים לא נוהגים לערבב סידרה עם סידרה היות והצבעים בסדרה "החדשה" (כשמדובר באותו אריח) תמיד יהיו בטון אחד נמוך או גבוה יותר.


היתרונות בקניית עודפי קרמיקה הם גדולים כיוון שיכול להיות מצב שבו ניתן להשיג אריח איטלקי או ספרדי שנמצא בסוף סידרה ומחירו יהיה טוב יותר ממחיר המדף שלו.


היתרון הנוסף בקניית עודפי קרמיקה הוא היכולת להשיג אריחים גדולים יותר מהסטנדרט כגון 80*80 , 60*90 מטר על מטר ועוד...במחירי עודפים .


רבות המשפחות שחושבות שכשמדובר בעודפי קרמיקה וודאי מדובר באריח סוג ב' או ג', פה המקום לתקן טעות זו, היות ובמקרים רבים עודפי הקרמיקה ובמיוחד פורצלן /קרמיקה בסוף סידרה הם סוג א'.


במקרים של עודפי קרמיקה כדאי יותר לברר עם היבואן/אולם התצוגה לגבי סוג הקרמיקה (א' ב') מאשר להפסיד מבצע עודפים שיכול להיות אטרקטיבי לגבי שני הצדדים.


עודפי קרמיקה יכולים גם להיות הסדרות שפחות נמכרות באותו אולם תצוגה (גם פה לא בהכרח מדובר בסוג ב' או ג', או באריח לא טוב..אלא באריח שספציפית באולם זה נמכר פחות.


עודפי קרמיקה יכולים בהחלט להיות גם האריחים הפשוטים ביותר (לרוב תורכי או סיני) אם כי גם במקרה כזה לא כדאי להמעיט ביכולת ארץ הייבוא או המוצר ורצוי לדעת שיש מפעלים תורכים וסינים שלא נופלים ברמתם ממפעלים אירופאים נחשבים ולכן...


כשיש מבצע של עודפי קרמיקה עשו לעצמכם טובה ולכו לראות...יכול להיות שזה ישתלם!


מאמר מאת : קרן אור מעצבת פנים ומפקחת בניה מוסמכת המרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים www.bonim4us.co.il


7 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com