קניית דירה מקבלן – על מה נשלם תוספות?

Updated: Oct 9, 2019


רגע לפני שקונים דירה מקבלן יש לקחת בחשבון את כל תוספות שאמורות לעלות לנו כסף, בין אם זה בסטנדרט קבלני ובין אם אלו תוספות עבור רכישות שלא בסטנדרט.


מהו סטנדרט קבלני? סטנדרט קבלני הוא סל קניות בסיסי שנותן הקבלן לדייר בפרויקט המגורים שהוא בונה. דוגמאות יש והמון אך בקרה זה נתמקד בכמה מהם: סטנדרט קבלני בלוח החשמל בדירה בדרך כלל יהיה תלת פאזי 3*25 אמפר, כשהאופציות לשדרוג הוא כמובן הגדלת לוח החשמל, ל 3*40 אמפר 3*63 אמפר ואפילו מעבר, השאלה היא האם אנחנו חייבים הגדלת לוח חשמל?. התשובה לכך תינתן ע"י יועץ חשמל בפרויקט ובהתאם למערכות החשמל היושבות בבניין ומחייבות הגדלה.


סטנדרט קבלני כולל מן הסתם גם מספר שקעי חשמל, מפסקים ונקודות מאור שנותן הקבלן, מעבר לסטנדרט מדובר בדרך כלל בשדרוג שעליו ישלם הלקוח, ברוב המקרים הלקוחות משדרגים תוספות שקעים ונקודות חשמל מעבר לסטנדרט ובהתאם לכל משפחה.


לסטנדרט קבלני נוסיף מן הסתם נקודות מים, אינסטלציה, וניקוז מזגנים שגם בהם יש נקודות סטנדרט ובמקרה והלקוח ידרוש נקודות נוספות, מן הסתם ובצדק הן יעלו יותר.


סטנדרט קבלני קשור גם לעבודות גמר כגון ריצוף, קרמיקה, חיפויי קירות, וכלים סניטרים, לרוב מדובר בין 4-8 דגמים של ריצוף, 4-8 דגמי חיפוי קירות, אסלה תלויה או מונובלוק, ברזים מתוצרת מגדל או חמת מסדרות ענבר ורותם סטנדרטים, אמבטיה אקרילית או אמבטיית פח, כיור מטבח סטנדרט,אינטרפוץ 3 או 4 דרך, נקודת מים , ריצוף אנטי סליפ למרפסות, שבילים, מוט קומפלט לאמבטיה וכן כיור חדר שירותים.


במקרים של קרמיקה וכלים סניטרים לרוב הדברים מחייבים שדרוג מצד הלקוח אך ראוי ציין כי יש גם קבלנים שמשקיעים בסטנדרט גבוהה יותר ומעניקים ללקוחותיהם תוספות כמו פרקטים,וריצופים איכותיים שבהחלט יכולים לספק כל משפחה ולעיתים גם ארונות אמבטיה. בדר"כ הקבלן יבחר בין 2-3 ספקי קרמיקה שיתנו מענה לפרויקט בתחום הריצוף והם היחידים שיוכלו להיכנס לפרויקט בשלב הבניה.


כנ"ל גם לגבי מומחה מיזוג האוויר, ספקי המטבחים, דלתות, או כל נותן שירות אחר שיעבדו בפרויקט ובתנאי שיש לו הסכם מול הקבלן.


סטנדרט קבלני בעבודות גמר קשור גם למטבחים פה בדר"כ מדובר בגוף סנדוויץ וצבע הדלתות יהיו לבחירת הלקוח, כשמדובר בדלתות זכוכית, קלאפות ושינויים נוספים המטבח לא יהיו סטנדרט ויתומחר כמחיר מלא שעליו ישלם הלקוח פחות הזיכוי עבור מטבח הסטנדרט שנותן הקבלן.


בדלתות סטנדרט הן בדר"כ דלתות פלקסבורד הנחשבות יחסית איכותיות ובמבחר צבעים לבחירת הלקוח, למעט תוספות או שדרוגים בגין צבע בתנור, פסי אלומיניום, צוהר, הלבשות שיצריכו שדרוג, פנוי תפוס, מנעולים ועוד.


רצוי לציין כי רוב חברות הבניה והקבלנים משתדלים לתת סטנדרט גבוהה היות וזה בדיוק מה שמשנה את מצב הבניה מסטנדרטי לבניה יוקרתית , בדירות יוקרה מזגנים בכל הדירה הם כבר חלק מהשגרה וחלק מההשקעה של הקבלן ועל זה יאמר לזכותם כי הם יעשו הכל על מנת למכור את מרכולתם גם בידיעה שהם משקיעים בלקוח יותר.


להלן רשימה של תוספות שיש לקחת אותם בחשבון היות והם לא חלק מסטנדרט קבלני : תוספות עבור אזעקה, הקמת גינה, תאורה, מזגנים במידה והקבלן לא נותן, עבודות גבס, קמין, חימום תת רצפתי או שואב אבק מרכזי, מזוזות, אריזה והובלה, ניקיון לפני כניסה.


מאמר: קרן אור רביבו - מעצבת פנים ומפקחת בניה מוסמכת

המרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים . www.bonim4us.co.il


13 views

©2019 by WWW.Bonim4us.co.il. Proudly created with Wix.com